Kvetoucí zahrada odjinud

Dva příklady z ciziny, jak může vypadat kvetoucí zahrada.

První ukazuje na to, že kvetoucí zahrada nemusí nutně znamenat absenci stálezelených prvků v zahradě. Právě naopak.

Stálezelené stromy a keře pomáhají udržovat v kvetoucí zahradě patřičnou rovnováhu a jsou pozadím, na němž mohou květy a barvy náležitě vyniknout.

Zdůraznila bych i použití zahradních prvků – zde kamenného oblouku – které pomáhají zahradu členit do různých celků a rovněž přinášejí do zahrady tolik ceněný prvek tajemství.

Za zmínku stojí rovněž použití vertikálních prvků – zde popínavky.

via http://dreamatico.com/data_images/garden/garden-6.jpg

Druhý příklad pak berte jako inspiraci a ukázku toho, jak pěkná a vhodná je v kvetoucí zahradě kombinace trvalek, letniček a keřů a rovněž jak velký dojem na nás může udělat různorodá výška a tvary u použitých rostlin. Zahradě to přidá na plastičnosti a samozřejmě i na dynamice .-)

via http://dreamatico.com/data_images/garden/garden-3.jpg

Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy.

Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny.

Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi.

Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin".
Více o mě najdete tady.
Anna Javorková

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *