Kvetoucí zahrada v druhé polovině července…

… je letos překrásná i díky mnohem příznivějšímu počasí, které u nás zatím vládne 🙂

Tak než otočíme v kalendáři další list s nápisem srpen, zvu vás opět na malou „kukačku“ .-)

Zahrada 2. polovina července 2016_1Zahrada 2. polovina července 2016_2Zahrada 2. polovina července 2016_9Zahrada 2. polovina července 2016_3Zahrada 2. polovina července 2016_4Zahrada 2. polovina července 2016_5Zahrada 2. polovina července 2016_6
Zahrada 2. polovina července 2016_7
Zahrada 2. polovina července 2016_8Zahrada 2. polovina července 2016_11Zahrada 2. polovina července 2016_12Zahrada 2. polovina července 2016_13Zahrada 2. polovina července 2016_15

Zahrada 2. polovina července 2016_10


Anna Javorková

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

2 komentáře na „Kvetoucí zahrada v druhé polovině července…“

 1. Ahoj Aničko, máš zahradu moc pěknou i v červenci. Ocenila bych k fotkám víc komentářů, koukala jsem sem schválně, protože začátkem prázdnin byla naše zahrada celá výhradně zelená, tak jsem marně hledala něco, co kvete.

  1. Ahoj Jenny, v červnu a červenci kvete snad nejvíce trvalek za celou sezónu, takže by neměl být problém doplnit květy i do Tvé zahrady .-) Velmi vděčné a dlouho kvetoucí jsou třapatky nachové, koncem července začínají nakvétat jejich příbuzné třapatky zářivé. Určitě také doporučuji vyzkoušet krásnoočko přeslenité či svíčkovec Lindheimerův (u něj je však třeba počítat s tím, že občas vymrzá, zato se v dobrých podmínkách dobře samo vysemeňuje a semenáčky tak nebývá nouze :-)), které rovněž kvetou velmi dlouhou dobu. Bohatý výběr najdeš i mezi denivkami (různé odrůdy nakvétají průběžně přes celé léto). Méně známé, ale velmi pěkné jsou i další dvě trvalky – kyprej vrbice a vysoký sadec skvrnitý. Z babiččiny zahrádky možná znáš plaménku latnatou. Neúnavně celé léto pak kvetou kokardy. A nesmím zapomenout na levanduli a růže ve všech formách (pnoucí, keřové, půdopokryvné…)… Také nesmím zapomenout na některé keře kvetoucí v létě – komule Davidova, japonské tavolníky, mochna křovitá, třezalka „Hidcote“… A je toho mnohem více, záleží na konkrétních podmínkách v místě (zejména množství sluníčka, složení půdy, množství vody v půdě ad.), ne každá rostlina se hodí do každého místa či zahrady.

   K podnětu ohledně komentářů u fotek – ráda bych, ale ne vždy to vyjde, příspěvky zveřejňuji na více místech a není vždy jednoduché (a hlavně časově zvládnutelné) překlopit je v plné verzi i na další místa. Pokud Tě však na fotkách bez podrobnějšího komentáře něco zaujme, napiš a ráda Tvůj dotaz zodpovím. Ale budu se snažit komentáře více přidávat.

   Měj se hezky.

   A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *