Proměna dlouhého, úzkého prostoru zahrady mezi domem a vysokým zděným plotem

Líbila se vám proměna v posledním příspěvku? Pokud ano, mám pro vás ještě jednu z podobného ranku.

Tuto proměnu jsem si zamilovala na první pohled. Kromě krásného pojetí dlouhého úzkého zahradního prostoru mezi zdí domu a vysokým zděným plotem v hranici pozemku mne jako nadšenou recyklátorku oslovil nápad na recyklaci kusů starého betonu, jehož rozbitím na menší kousky a seskládáním do „šlapáků“ pak v tomto místě vznikl krásný, tvarem jemně zvlněný chodníček.

edenmakerafter edenmakerbefore

solomon-side-yard-before

pathway-construction

long-shot creeping-thyme overhang-after

Autorka nápadu (Shirley Bovshow) ale recyklovala i další kousky, jež v zahradě s citem použila (kovovou židli či klec, umyvadlo ad.).

scupture birdcage

V návrhu zakomponovala starou hrušeň, poprat se však musela i s venkovní klimatizací a starým sporákem 🙂

Prostor osázela levandulí, okrasnými trávami, stromkovými růžemi či růží pnoucí se po vytvořeném kovovém zahradním oblouku. Mezi kameny se plazí mateřídouška doplněná o trsy kostřavy sivé. Vše doplňují další bylinky a trvalky. Zapojeny jsou i rostliny v nádobách – např. citrónovník.

Jak se tato proměna líbí vám? .-)


Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy.

Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny.

Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi.

Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin".
Více o mě najdete tady.
Anna Javorková

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

2 komentáře na „Proměna dlouhého, úzkého prostoru zahrady mezi domem a vysokým zděným plotem“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *