Zahradní doplňky…

… k zahradě patří. A že je z čeho vybírat.

Je však třeba volit s citem tak, aby stylu zahrady, v němž je založena, dobře zapadal. Zvážit tak musíme nejen barvy, ale materiál, velikost, stáří či celkové vyznění v zahradě.

Sama patřím mezi velké obdivovatele tzv. anglických zahrad, resp. anglických venkovských zahrad v neformálním stylu, které si v různých zahradních doplňcích přímo libují.

Přestože je nabídka zahradních dekorací i u nás poměrně bohatá, není vždy jednoduché vybrat ten správný kus právě do té naší zahrádky. Nákup jsem tak dlouho rozvažovala. A zvolila jsem nakonec několik různých zahradních dekorací.

Litinové pítko pro ptáky – já vím, chybí ještě voda .-)

Pítko pro ptáky

Kovová zahradní pyramida – podrží popínavky i větší růže, když se začnou větve pod tíhou květů ohýbat.

Kovové obelisky

Lapač vos k zavěšení u pergoly – užitečný i pěkný (manželova „patentní“ pet flaška tak poletí z domu .-))

Lapač vos

Zahradní mozaikové koule – po těch toužím hodně dlouho. Loňský pokus o vlastní se úplně nevyvedl k mé spokojenosti. Resp. možná by se i vyvedl, ale já jej stále nedokončila, trochu mě pozlobilo stavební lepidlo, které na polystyrenové koule nedrží tolik, jak bych si přála… .-)

Mozaikové koule

„Ptačí“ klec s převislou fuchsií. Nejhorší je asi nacpat květináč do klece tak, aby při tom člověk nepolámal všechny větve. Zalévat budu přes otvory v boční stěně klece.

Ptačí klec

Malé hlíněné květináčky jako „čepičky“ na dřevěných oporách u popínavek, ovocných keřů či stromů, ale třeba také rajčat .-) Levné, ale přitom tak roztomilé.

Hliněné květináčky jako čapky

Líbí se vám? Kterou byste si vybrali do zahrady vy?


Anna Javorková

Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy.

Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny.

Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi.

Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin".
Více o mě najdete tady.
Anna Javorková

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *