Zeleninová zahrádka v malém…

Zeleninová zahrádka v malém…

Zeleninová zahrádka v malém…

Zeleninová zahrádka v malém…

… pro radost a potěšení, pro děti, aby viděly, kde se bere zelenina a že nic není zadarmo, ale na druhou stranu taky proto, že je moc fajn vypěstovat si s trochou úsilí něco svého .-) To jsou důvody, proč jsem vyhradila na naší zahradě alespoň malý prostor pro naše zeleninové „políčko“.

Cibulky letos sázela Viktorka sama, já jen zkontrolovala výsledek. Mrkvičku, pastiňák, červenou řepu a kopr jsme sázely společně, stejně jako hrášek a v zemi jsou už i semínka několika druhů dýní, cuket a patizonu (letos jsem nepředpěstovávala sazeničky).

Zeleninová zahrádka 2016

Přízemní mrazíky na přelomu dubna a května klíčící zeleninu asi trochu pozlobily, ale i když jsme vysévaly řídce, bude třeba protrhávat a místečka, kde se semínka neujala, tak brzy obsadí nové sazeničky.

„Jahodovník“, jak u nás doma říkáme dřevěné pyramidě, teď slouží na pěstování cibulky a ředkviček (zahradní jahody by neměly zůstávat na jednom místě déle než 3-4 roky). Zelenině se v ní daří .-)

Pěstujete si, alespoň v malém, svou vlastní zeleninu? Daří se vám? Co vede k pěstování zeleniny Vás?


Anna Javorková

Anna Javorková

Miluji zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Snažím se vysvětlit svým klientům její přednosti a probudit v nich upřímný zájem o svou zahradu, od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby, po péči o vzrostlé rostliny. Jen tak lze vybudovat krásnou zahradu, ve které budou šťastni a spokojeni.
Anna Javorková

Latest posts by Anna Javorková (see all)

Share This:

No comments.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *