Zeleninová zahrádka v malém…

… pro radost a potěšení, pro děti, aby viděly, kde se bere zelenina a že nic není zadarmo, ale na druhou stranu taky proto, že je moc fajn vypěstovat si s trochou úsilí něco svého .-) To jsou důvody, proč jsem vyhradila na naší zahradě alespoň malý prostor pro naše zeleninové „políčko“.

Cibulky letos sázela Viktorka sama, já jen zkontrolovala výsledek. Mrkvičku, pastiňák, červenou řepu a kopr jsme sázely společně, stejně jako hrášek a v zemi jsou už i semínka několika druhů dýní, cuket a patizonu (letos jsem nepředpěstovávala sazeničky).

Zeleninová zahrádka 2016

Přízemní mrazíky na přelomu dubna a května klíčící zeleninu asi trochu pozlobily, ale i když jsme vysévaly řídce, bude třeba protrhávat a místečka, kde se semínka neujala, tak brzy obsadí nové sazeničky.

„Jahodovník“, jak u nás doma říkáme dřevěné pyramidě, teď slouží na pěstování cibulky a ředkviček (zahradní jahody by neměly zůstávat na jednom místě déle než 3-4 roky). Zelenině se v ní daří .-)

Pěstujete si, alespoň v malém, svou vlastní zeleninu? Daří se vám? Co vede k pěstování zeleniny Vás?


Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy.

Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny.

Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi.

Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin".
Více o mě najdete tady.
Anna Javorková

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *