Jak zabydlet užitečný hmyz ve své kvetoucí zahradě?

Během dlouhé zimy jsem si vysnila řadu zahradních projektů na další sezónu. Postupně se mi je daří i díky kutilskému umění mého muže postupně uvádět v život.

Jedním z takových projektů je tzv. hmyzí hotel či domeček pro užitečný hmyz v naší zahradě.  Jde nejen o krásný, ale současně užitečný zahradní „doplněk“ každé kvetoucí zahrady.

Po vyvýšených záhonech, o nichž jsem již psala, jde o další zahradní sen, který se mi začíná pomalu plnit 🙂 

Hmyzí domeček příprava

O jeho možných obyvatelích, jejich přínosech pro zahradu, ale také způsobu výroby takového hmyzího „hotýlku“ se dozvíte více v mém dřívějším příspěvku zde.

Pokud jde o výplňový materiál, použila jsem borovicové a modřínové šišky, stonky a květenství divizny či dřevěné větve, které jsem navrtala z obou stran vrtačkou.

Výborný úkryt pro hmyz představují i duté stonky křídlatky či hliněné květináčky vyplněné dřevěnou „vatou“. Přední i zadní strana domečku jsou chráněny králičím pletivem.

Náš domeček bude připevněn do výšky na dřevěný sloupek, muž si však na poslední chvíli umanul, že stříšku ještě ochráníme dalším materiálem… Zrealizováno už je, teď schne a brzy snad bude na zahradě připraven k ubytování pro nové nájemníky .-)


Anna Javorková

Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy.

Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny.

Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi.

Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin".
Více o mě najdete tady.
Anna Javorková

Latest posts by Anna Javorková (see all)

Share This:

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

2 komentáře na „Jak zabydlet užitečný hmyz ve své kvetoucí zahradě?“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *