Hmyzí domeček v naší kvetoucí zahradě

Hmyzí domeček v naší kvetoucí zahradě

Hmyzí domeček v naší kvetoucí zahradě

Hmyzí domeček v naší kvetoucí zahradě

Dnes něco málo ze života hmyzu 🙂 Během dlouhé zimy vysnila jsem si řadu zahradních projektů na další sezónu, které se mi daří i díky kutilskému umění mého muže postupně uvádět v život.

Po vyvýšených záhonech, o nichž jsem již psala, tedy další můj zahradní sen, který se začíná postupně naplňovat. Hmyzí domeček – krásný, ale současně velmi užitečný zahradní „doplněk“.

Hmyzí domeček příprava

O jeho možných obyvatelích, jejich přínosech pro zahradu, ale také způsobu výroby takového hmyzího „hotýlku“ se dozvíte více zde.

Pokud jde o výplňový materiál – použila jsem šišky, stonky a květenství divizny, dřevěné větve, které jsem navrtala za obou stran, výborný úkryt pro hmyz představují i duté stonky křídlatky či hliněné květináčky vyplněné dřevěnou „vatou“. Přední i zadní strana domečku jsou chráněny králičím pletivem.

Náš domeček bude připevněn do výšky na dřevěný sloupek, muž si však na poslední chvíli umanul, že stříšku ještě ochráníme dalším materiálem… zrealizováno je, teď schne a brzy snad bude na zahradě připraven k ubytování pro nové nájemníky .-)


Anna Javorková

Anna Javorková

Miluji zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Snažím se vysvětlit svým klientům její přednosti a probudit v nich upřímný zájem o svou zahradu, od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby, po péči o vzrostlé rostliny. Jen tak lze vybudovat krásnou zahradu, ve které budou šťastni a spokojeni.
Anna Javorková

Latest posts by Anna Javorková (see all)

Share This:

2 Responses to "Hmyzí domeček v naší kvetoucí zahradě"

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *