I ve stínu je krásně…

… nemyslíte?

Panašované bohyšky či žlutozelený rákosík stinné zahradní partie hezky rozsvítí. 

Barvy dodají stínomilné trvalky (japonské prvosenky jako zde, ale také konvalinky, plícník, barvínek, čemeřice, bergénie, zběhovec, čechrava, srdcovka, sasanka, škornice, hluchavka, pomněnkovec, z vyšších pak udatny, rodgersie, popelivky) a letničky (ty zejména v nádobách – s velkým úspěchem lze využít begónií, fuchsií).

Stranou nezůstanou ani stromy a keře do polostínu a stínu (zde japonské javory, v dáli červenolistý dřišťál, obecně ale budou sázkou na jistotu azalky, pěnišníky, pierisy či velkokvěté hortenzie).

Zelené, avšak velmi zajímavé strukturou, jsou kapradiny, které budou ve stínu a polostínu rovněž velmi dobře prosperovat.

via http://www.finegardening.com/garden-her-dreams
via http://www.finegardening.com/garden-her-dreams

Více obrázků z této zahrady najdete zde.


Anna Javorková
Latest posts by Anna Javorková (see all)

Autor: Anna Javorková

Miluji kvetoucí zahrady, které hýbou všemi lidskými smysly. Pro své klienty s láskou tvořím jejich návrhy. Přibližuji jim všechny jejich přednosti a probouzím v nich upřímný zájem o jejich zahradu od prvních čar na papíře, přes realizaci výsadby až po péči o vzrostlé rostliny. Na cestě za jejich vysněnou zahradou jsem jim průvodcem a rádcem, se kterým budou schopni vlastníma rukama a bez zbytečně zmařených investic, energie i času vybudovat svůj malý ráj na Zemi. Jsem také autorkou eBooků "10 největších chyb, kterých se dopouštíme při nákupu rostlin do okrasné zahrady", "Jak se stát kadeřníkem ve vlastní zahradě?", "5 x kvetoucí záhon na sluníčku" a "5 tipů, jak využít odpad z řezu (okrasných) dřevin". Více o mě najdete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *